Epizoda 2.27
Ztrácím svou víru

Doktorka Hahnová dlouho a trpělivě probouzela srdce Dennyho, až nakonec naskočilo. Denny má před sebou nový život, který chce strávit s Izzie.

Všichni stážisté se musí zodpovídat šéfovi Weberovi, který po nich chce, aby řekli, kdo odstřihl Dennymu hadičku. Domluvili se, že každý vezme vinu na sebe. Všichni tak učiní kromě Alexe, který prohlásí, že nic neudělal. Weber zakáže všem stážistům vstup na operační sál. Od této chvíle mají jen jediný úkol: starat se o studentku Camille, která má rakovinu – a navíc je to neteř Webera. Stážisté si myslí, že nebude tak těžké plnit přání mladé slečny, ale pak se dozvědí, že musejí v nemocnici uspořádat maturitní ples.

Burke může hýbat rukou a vše nasvědčuje tomu, že bude moci zase operovat.

Izzie je spokojená, jelikož Dennyho srdce funguje tak, jak má, a hned ho navštíví. Denny zopakuje nabídku k sňatku, Izzy to zaskočí... Nejdříve zaváhá, ale pak s nabídkou souhlasí.

Ještě před plesem se chce Izzie podívat na Dennyho, ale přijde pozdě. Dennny zemřel. Izzie se před všemi přizná k přestřihnutí hadičky a oznámí Weberovi, že s chirurgií končí.

Maturitní ples skončil. Finn nabízí Meredith odvoz domů, ale vzápětí Meredith osloví i Shepherd – a ona zůstává nerozhodně stát…

Původní název dílu: (Losing My Religion (3)