Epizoda 3.13
Zkouška

Nejen Karolínu čeká velká životní zkouška. Zatímco se připravuje na maturitu, přichází na scénu Jakub Černý, nový asistent Tomáše Krause v pojišťovně. K překvapení všech prohlašuje, že je vnukem Karla Krause.

Karel nerad odhaluje svou tajemnou minulost a přiznává se Marii k hříchu z mládí. I Dagmar má velkou zkoušku před sebou – bude si brát Jiřího Krásu za muže. Jak projdou všichni svými zkouškami a kolik štěstí k tomu budou potřebovat?

I Franci se pokouší napravit svůj život a vrátit se k manželce. A Jan Kekula se poněkud zvláštním způsobem dvoří Jiřince. Andrea má zdravotní problémy a končí v nemocnici s rizikovým těhotenstvím. Kateřina se přes další životní karambol znovu ocitá v První rodinné pojišťovně a usmiřuje se s Tomášem.

Hrají: Alena Antalová (Anna Jánská), Vojta Kotek (Ondřej Jánský), Miroslav Etzler (Tomáš Kraus), Kateřina Brožová (Dagmar Krausová), Nikola Štíbrová (Karolína Krausová), Jiřina Bohdalová (Marie), Petr Nárožný (Karel), Yvetta Blanarovičová (Zuzana), Jiřina Jirásková (paní Kekulová), Igor Bareš (Jindřich 'Harry' Povolný), Jan Šťastný (František 'Franci' Richtr)
Námět: Eva Papoušková
Scénář: Eva Papoušková
Režie: Jiří Adamec
Původní název dílu: Zkouška