Epizoda 2.05
Mapa dvanáct - třináct

Bratři se při své cestě dozví ze zpráv, že Abruzzi je mrtvý. Když se dostanou na hledané místo, zjistí, že najít ranč nebude tak lehké.

Právě kvůli nedostatku informací zamíří na katastrální úřad. Tady však zjistí, že hledanou mapu již někdo ukradl. Zanedlouho uvidí T-Baga, který odchází z úřadu. Dostihnou ho, i když ho prohledají, mapu nenajdou.

Nechtějí o něm ztratit přehled, a proto ho zavřou do kufru auta. Od svého vězně se však dozvědí, že v městečku je i Tweener a že právě on má mít mapu. Tweenera skutečně objeví svázaného v jednom z místních obchodů. Při nákupu lopaty ho totiž poznal prodavač a zbil ho násadou. Bratři mladíka osvobodí, on jim však řekne, že mapu musí mít T-Bag. Ten ji po patřičném prostudování v kufru auta však spolykal, aby se ho ostatní nemohli zbavit.

Vydají se na údajné místo úkrytu Westmorlandových peněz. Jenže místo vypadá jinak. Všude stojí malé domky. C-Note při své cestě použije vlak. Tím se vystaví velkému nebezpečí, kvůli neplatnému lístku je pomalu chycen. Naštěstí se mu podaří z vlaku vyskočit.

Sucre se sice snaží překazit svatbu své milé s bratrancem, je však zklamán, když zjistí, že na něj zavolali policisty. Proto se vydává též směrem na Utah.

Hrají: Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Robert Knepper (Theodore 'T-Bag' Bagwell), Rockmond Dunbar (Benjamin 'C-Note' Miles Franklin), Muse Watson (Charles Westmoreland), Stacy Keach (ředitel věznice Henry Pope), Lane Garrison (David Apolskis), Sarah Wayne Callies (Dr. Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Wade Williams (Brad Bellick), Marshall Allman (LJ Burrows), Robin Tunney (Veronica Donovan), Frank Grillo (Nick Savrinn)
Původní název dílu: Map 1213