Epizoda 2.04
Mínus jeden

Nika, která přivezla oběma bratrům auto, se sama dostává do problémů.

Bellick se svým kumpánem Gearym totiž na jejich auto zaútočí. Podaří se jim Lincolna, který řídí, vytlačit ze silnice a následně, díky svým zbraním, oba bratry i s Nikou zajmout. Nechtějí je zabít ani předat policii, chtějí od nich, aby je vzali do Utahu a dovedli je k Westmorlandovým penězům.

Lincolnovi se však podaří propíchnout pneumatiku, a tak se Geary musí vypravit pro jinou. Bellick je zavře do malé chatrče, ale Lincolnovi se podaří ho zneškodní. Bratři odjíždějí dál.

Malone se dostane k Michaelovu harddisku a zastřelí Abruzziho. T-Bag má na své cestě do Utahu na svém kontě další oběť. Muže, kterému se nelíbilo, jakým způsobem T-Bag obtěžuje jeho dceru. Též práskač Tweener pokračuje do Utahu. Při své cestě se intimně sblíží se svou spolucestující.

Hrají: Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Peter Stormare (John Abruzzi), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Robert Knepper (Theodore 'T-Bag' Bagwell), Rockmond Dunbar (Benjamin 'C-Note' Miles Franklin), Muse Watson (Charles Westmoreland), Stacy Keach (ředitel věznice Henry Pope), Lane Garrison (David Apolskis), Sarah Wayne Callies (Dr. Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Wade Williams (Brad Bellick), Marshall Allman (LJ Burrows), Robin Tunney (Veronica Donovan), Frank Grillo (Nick Savrinn)
Původní název dílu: First Down