Epizoda 2.02
Otis

Mezi uprchlíky panují neshody ohledně dalšího postupu. Lincoln chce totiž osvobodit svého syna L.J.. Proto se muži rozcházejí. C-Note, Sucre a Abruzzi dále pokračují do Utahu. Michael se svým bratrem však připravují osvobození L. J.

Už při nákupu potřebných věcí mají smůlu. Náhodná chodkyně pozná Lincolna, který hlídkuje před krámem, a oni musí utéci a na místě nechat i své auto se všemi potřebnými věcmi.

Další neúspěch poté zažijí ve chvíli vlastního osvobozování L.J. Lincoln se sice díky fingovanému telefonátu se svým synem spojil a pomocí šifry mu dal pokyny, ty však na poslední chvíli pochopil i agent Mahone. Výsledkem je nepovedená akce, následný útěk obou bratrů bez L. J, a co je nejhorší, postřelení Lincolna. Přesto bratři nejsou chyceni.

T-Bagovi se podařilo donutit veterináře, aby mu přišil zpět ruku. Zato ho následně zabije a v jeho autě se vydává do Utahu. Do Utahu míří i zelenáč Tweener. Najde si ve studentském městečku dívku, která právě na cestu do Utahu hledá společníka.

Hrají: Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Peter Stormare (John Abruzzi), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Robert Knepper (Theodore 'T-Bag' Bagwell), Rockmond Dunbar (Benjamin 'C-Note' Miles Franklin), Muse Watson (Charles Westmoreland), Stacy Keach (ředitel věznice Henry Pope), Lane Garrison (David 'Otis' Apolskis), Sarah Wayne Callies (Dr. Sara Tancredi), Paul Adelstein (zvláštní agent Paul Kellerman), Wade Williams (Brad Bellick), Marshall Allman (LJ Burrows), Robin Tunney (Veronica Donovan), Frank Grillo (Nick Savrinn)
Původní název dílu: Otis