Původ: USA 2005- (CBS)
Žánr: drama, akční/dobdrodružné

Zvláštní agent Don Eppes a jeho tým z losangeleské pobočky FBI vyšetřují s obrovským nasazením široké spektrum závažných kriminálních případů. Don osloví svého bratra, matematického génia Charlieho, aby pomohl FBI vyřešit matematickými postupy ty nejkomplikovanější kauzy.

Zatímco Don se celý rok věnuje faktům a důkazům, Charlie je profesor matematiky na Jihokalifornské technické univerzitě a pohybuje se v imaginárním světě matematických problémů a rovnic. Oba profesně i povahově naprosto odlišní bratři spojí své síly a díky tomu odhalí nejednoho zločince. Pomáhají jim při tom Donova parťačka Terry Lake a nováček David Sinclair. Společnou práci obou bratrů s potěšením sleduje jejich otec Alan Eppes, ale obává se, že jejich soutěživé povahy povedou k potížím. A pak je tu ještě další geniální vědec, fyzik dr. Larry Fleinhardt, Charlieho přítel a kolega. Práci u FBI mu přeje, poslouží i radou, ale stále ho nabádá, aby se soustředil víc na univerzitní práci.

Seriál Vražedná čísla, v němž spojení policejní práce a matematických postupů umožňuje neočekávaná odhalení a odpovědi na ty nejkomplikovanější otázky týkající se kriminálních činů, pochází z produkce bratrů Ridleye a Tonyho Scottových.

Epizody (více)

1Sériové vraždy (Pilot)
2Příčinné souvislosti (Uncertainty Principle)
3Vektor (Vector)
4(Structural Corruption)
5(Prime Suspect)
6(Sabotage)