Epizoda 3.06
Ano

Locke, Sayid a ostatní pohřbívají Eka. Locke a Sayid si vyměňují postřehy o tom, co Eka zabilo, společně se potom vypravují do džungle, na místo, které je známé pouze Lockovi.

Jack je rozhodnut, zda má Bena operovat či nikoliv - a nabídku odmítne. Druzí tak chtějí přikročit k zoufalému plánu, zabít Sawyera a donutit tak násilím Jacka k akci. Juliet přivede Kate k Jackovi, která mu o výhrůžce řekne, Jacka tím ale neoblomí. Sawyer a Kate jsou také svědky zajímavého výstupu Alex, která je varuje, aby Druhým nevěřili.

Kate a Sawyer se mezitím citově sblíží, Kate tajně vleze do Sawyerovy klece a pomilují se. Juliet navede Jacka, aby sám uprchl, na monitoru uvidí, kterak Kate a Sawyer leží v náručí. Teprve nyní se podvolí, že bude Bena operovat - a chce za to, aby ho dostali z ostrova.

Je to ale součást jen jeho triku - během operace provede na Benovi zákrok, kde si vynutí, aby Druzí propustili Kate a Sawyera. Jack přes vysílačku vynutí změnu plánu jen chvíli předtím, než Druzí odpraví Sawyera a navádí Kate, aby uprchla. Kate nechce a vše tak končí uprostřed Benovy operace, kde Jack drží v zajímavém šachu všechny ostatní...

Původní název dílu: I Do