Epizoda 2.16
Celá pravda

Jin je na Sun trochu krutý, když ji načapá v zeleninové zahradě samotnou. Říká, že je to nebezpečné když ji odtamtud už jednou unesli a vytrhá jí rostliny vztekle z půdy. Sun jde sama na pláž a udělá se jí nevolno. Jde za Sawyerem a vyptá si od něj těhotenský test, spolu s Kate počká na výsledek a ten je pozitivní. Jde pro potvrzení za Jackem a ten jí řekne, že je to téměř stoprocentní.

Jin zatím zase zasazuje rostlinky v Sunině zahrádce zpět, protože má výčitky. Sun mu pak řekne, že je těhotná a že to on nemůže mít děti, ne ona, ale že ona s jiným mužem nebyla. Jin řekne, že pak je to tedy zázrak, a má radost.

Locke zajde za Anou-Lucií, aby jim pomohla vyslýchat Henryho Galea,a by zjistili, jestli patří k Druhým. Jackovi o tom řekne až pak. Ana Henryho požádá, aby jí nakreslil mapu k balónu a ten jí ji skutečně nakreslí. Se Sayidem a Charliem se vypraví balón hledat. Cestou se Ana Sayidovi zničehonic omlouvá za nehodi, při které zastřelila Shannon. Sayid říká, že jen bránila své lidi a že to ve skutečnosti Druzí můžou za Shannononinu smrt. A že jestli zjistí, že Henry k nim patří, bude třeba "něco udělat". Když dorazí na místo, které ukazuje mapa, balón tam není. Ale Ana říká, že musejí ještě prohledat okolí.

Zatím v poklopu Locke přivede Henryho na snídani, aniž by to předem řekl Jackovi. Henry je hned zvědavý, na co je tam počítač a kde vzali cornflakes. Taky se prořekne, že Aně namaloval mapu k balónu a když vidí, že jsou Locke s Jackem překvapeni, říká, že mají zjevně mezi sebou nějaké problémy a také, že kdyby byl jeden z Druhých, asi by nalákal pomocí mapy Anu do nějaké léčky...

Původní název dílu: The Whole Truth