Epizoda 2.17
Cela

Locke je v bunkru sám s Henrym Galem a najednou něco zaslechne. Najde reproduktor, z něhož jde nějaký hlas, zvuk je bohužel plný šumu. Najednou hlas srozumitelně říká 7... 6... 5... 4... 3... 2... 1... a protipožární dveře v bunkru se zavřou. Jack prosí Henryho, aby mu pomohl dveře otevřít a Henry si na oplátku vymůže slib, že John za to nedovolí, aby mu ostatní ubližovali. Jack zase léčí. Claire má strach o Aarona, ale Jack říká, že je v pořádku. Libby se poranila o Ježovku a Jack jí řekne, ať si na to něco dá, ale Sawyer má všechny léky z bunkru. Hurley, Kate a Sawyer hrajou poker o ovoce. Dorazí k nim Jack, který je na cestě zpět do bunkru. Vypadá, že poker umí. Sawyer ho provokuje, aby si zahráli, Jack souhlasí a vyhraje všechno ovoce. Sawyer jej hecuje dál, ať si zahrajou o něco pořádného, a tak Jack ve hře, kterou ostatní trosečníci sledují, vyhraje nad Sawyerem léky. Sawyer se jej ptá, proč si nevybral zbraně. Jack mu na to řekne "až budu potřebovat zbraně, seženu si je".

Zatím Sayid, Ana-Lucia a Charlie najdou hrob a nad ním v korunách stromů balón.

Locke s Henrym nadzvednou dveře, podstrčí pod ně krabici na nářadi a John začne podlézat. Krabice ale nevydrží a Jack je uvězněný, má probodlou nohu kusem dveří a nemůže tam ani zpět. Počítadlo se navíc blíží k nule a začne pípat. John zaúkoluje Henryho, aby prolezl ventilací a zadal čísla. Henry cestou spadne, praští se do hlavy a na chvíli omdlí. Když se probere, pokračuje, ale vypadá to, že to nestihne. Když je počítadlo téměř na nule, vše zhasne a rozsvítí se modré zářivky a John najednou na zdi vidí kresby se spoustou nápisů, které předtím nebyly vidět (viz. tato teorie). Pak počítadlo přestane houkat a dveře se otevřou. Henry se vrátí, stihl čísla zadat a neutekl.

Kate narazí v džungli na Jacka a říká, že by se zašla do bunkru zase osprchovat. Jack jí napovídá, že voda je rozbitá a dostalo se do ní bahno, aby nešla do bunkru. Najednou vidí v džungli něco blikata najdou krabice se zásobama, které spadly s padáky. Narazí tu taky na Sayida, Charlieho a Anu-Lucii, kteří jim řeknou, že našli balón.

Všichni dorazí do bunkru, kde Henry pomáhá Lockovi s jeho zraněním. Začnou na něj mířit a on říká, co se děje, copak nenašli balón? Našli, i hrob, ale Sayid stále nevěřil, tak vykopak z hrobu mrtvolu a nebyla to žena, ale muž s identifikační kartou dokazující, že ten muž byl Henry Gale.

Původní název dílu: Lockdown