Epizoda 3.09
Cizincem v cizí zemi

Zatímco Kate, Sawyer a Karl odplouvají z ostrova směrem k ostatním a hádají se, zda nechat Jacka napospas osudu byl dobrý nápad, Jack sám se snaží přežít napjatou situaci mezi Druhými. Jednak Ben není po operaci v nejlepším stavu a také Juliet se musí před ostatními zpovídat ze svého činu. Nejprve je uvězněna v místnosti, kde byl Jack a následně s ní má být podniknout soud.

Jack je přesunut do klece po Sawyerovi a odmítá jakkoli spolupracovat, když za ním s prosbou o léčbu Bena přijde Tom. Překvapením je pro něj druhý den skupina lidí, kteří se ocitnou před klecí. Poznává v nich lidi, kteří Druzí unesli z druhé skupiny včetně několika dětí a letušky Cindy. Žádné odpovědi, proč tam jsou, se mu nedostává, pouze "že tu jsou, aby pozorovali".

Teprve, když se Jack dozví, že Juliet bude zřejmě popravena, začne jednat. Přístoupí na prosbu Alex a nechá se odvést za Benem, kterému slíbí plnou péči, než se uzdraví. Výměnou za to chce, aby Druzí ušetřili Juliet. Dohoda je na poslední chvíli uzavřena. Juliet zůstává naživu a spolu s Benem, Jackem a ostatními odpolouvají "zpět domů" - tedy na místo, kde Druzí stabilně žijí.

Kate, Sawyer a Carl mezitím cestují zpět, zastaví přes noc na břehu, kde jednak Karl více povídá o svém vztahu k Alex a také dojde k hádce mezi Sawyerem a Kate.

Původní název dílu: Stranger in a Strange Land