Epizoda 2.09
Co provedla Kate

Jack ošetřuje Sawyera, ten se v blouznění ptá, kde je Kate a pak řekne "Miluju ji". Pak se koná pohřeb Shannon, Kate ale zůstane se Sawyerem, který je stále v bezvědomí. Vypráví mu, že v džungli viděla černého hřebce. Sawyer se najednou jakoby probudí, chytí ji pod krkem a řekne "Pročs mě zabila?". Kate uteče, navrátivší Jack s Lockem najdou Sawyera na zemi a na poslední chvíli zadají kód do počítače.

Jack najde Kate a vyčítá jí, že tam Sawyera tak nechala. Ta se rozbrečí a políbí Jacka. Pak zase uteče. Když se vrací do bunkru, mluví na Sawyera, jako by to byl Wayne a vyčítá mu vše, co dělal mámě a jak se na ni samotnou chlípně díval. Říká také, že je jí z něj zle a že v Sawyerovi jej pořád vidí. Sawyer se najednou probouzí a říká "Kdo je sakra Wayne?". Kate jej vyvede do džungle, kde oba znovu potkají černého hřebce.

Ana-Lucia se ostatních raději straní, ani pohřbu se nezúčastnila. Jack za ní přijde pokecat a přinese jí tequilu, kterou pila na letišti v baru.

V bunkru zatím Locke pustí film o Dharmě Michaelovi a Ekovi. Eko beze slova odejde, později dá Lockovi kus filmu, který jeho skupina nalezla ukrytý v knize ve druhém bunkru. Nalepí jej do původního filmu a zjistí, že jde o varování, že počítač se nesmí používat na nic jiného než zadávání kódu, zvlášť ne na pokusy o navázání komunikace, což by prý mohlo narušit integritu celého projektu nebo dokonce způsobit další nehodu. Michael vzápětí zjišťuje, že přes počítač komunikovat lze a začne s někým chatovat. Vypadá to, že je to Walt.

Původní název dílu: What Kate Did