Epizoda 3.18
D.P.

Na pláží se Sun potýká s nezvyklou starostí o její stav ze strany Jacka. Když jí Kate prozradí, že to může být tím, že Juliet u Druhých řešila těhotenství všech žen, Sun se naštve a chce po Juliet odpovědi. Ta odpoví jednoduše - všechny ženy, které otěhotněly na ostrově, dříve nebo později zemřely.

Výprava ve složení Desmond, Charlie, Jin a Hurley řeší, co si počít s neznámou ženou, která seskočila na ostrov padákem. Zjistí, že její zranění bude vyžadovat lékařskou pomoc, ale přivolání Jacka se zdá jako časově příliš náročné. Náhodný Hurleyho výstřel ze světelné pistole spustí nečekanou reakci - o něco později se z džungle vynoří poslední člověk, kterého by čekali - Mikhail, který měl zemřít poté co ho Locke strčil do ochranného pásma sonického plotu.

Mikhail jim nabídne pomoc se záchranou ženy, když mu poté umožní volný odchod. Desmond souhlasí. Mikhail skutečně pomůže ženě tím, že uvolní tlak v plicích, který jí způsobilo zranění. Ostatní ho nechtějí pustit, obzvláště když se ukáže, že ukradl satelitní telefon z padáku, ale Desmond trvá na svém - slíbil, že ho pustí a tak i skutečně učiní.

Mezitím v noci Juliet přijde za Sun a řekne jí o lékařské laboratoři, díky které může určit datum početí dítětě. Pokud by se prokázalo, že Sun počala už dříve, měla by naději na záchranu. Odvede jí proto do laboratoře, kde pomocí ultrazvuku zjistí, že Sun je v 8. týdnu těhotenství. Znamená to, že dítě počala na ostrově (s Jinem), ale Juliet jí vzápětí oznámí, že žádná z žen, které otěhotněly na ostrově, se nedožila posledního trimestru těhotenství...

U přeživší z padáku dochází k zásadnímu obratu. Když se probudí a Hurley jí říka, kde je a co jsou zač oni, řekne mu, že skutečný let 815 byl už dávno nalezen a všichni z něj jsou už mrtví...

Původní název dílu: D.O.C.