Epizoda 3.03
Další instrukce

Locke se probudí uprostřed džungle. Po "výbuchu" je dočasně omezen, nemůže mluvit a tak nestačí zavolat na nedaleko pobíhajícího nahého Desmonda, který utíká směrem do džungle. Třetí z lidí, kteří se během výbuchu nacházeli v úkrytu, Eko, nikde v okolí není.

Když se Locke vrátí na pláž, poprosí Charlieho, aby hlídal chvíli jeho nově postavený stan. Locke se uvnitř zavře a během podivného meditace má halucinace, kde mu Boone se snaží vysvětlit, koho má zachránit. Je to Eko, pomocí záblesků se Locke dopátrá, že ho zřejmě unesl lední medvěd.

Spolu s Charliem se Locke vydává do džungle, kde nejdříve potkají zmateného Hurleyho, který byl propuštěn Druhými. Následně skutečně objeví v džugnli úkryt, kde je polomrtvý nalezen Eko, medvěda Locke popálí. Společně ho donesou až na pláž, kde oznamují, že je třeba zachránit naší trojici.

To se zdá podivné Hurleymu, který v okamžiku, kdy potkal v džungli nahého Desmonda, měl na podobné téma s Desmondem rozhovor. Zdá se, jako by Desmonda nepřekvapilo, že Jack, Sawyer a Kate jsou zajati, za stejně samozřejmé považuje, že Locke nejdříve šel zachránit Eka a pak ostatní...

Původní název dílu: Further Instructions