Epizoda 2.18
Dave

Hurley a Libby se postupně sbližují, chodí spolu dokonce běhat. Hurley se během své dietní kúry nechá Libby přemluvit a ukáže jí svou tajnou skrýš zásob ze spižírny pod poklopem. Společně pak začnou všechny věci ničit. Hned se ale okolo nich objeví další trosečníci, kteří objevili padákem shozené zásoby s novým jídlem.

Hurley začíná být ze svého stavu na ostrově nepříčetný (popere se dokonce se Sawyerem) a začíná se mu zjevovat jeho kolega z bláznice - Dave. Pronásleduje ho všude po ostrově a nevypadá to, že by se jednalo jen o jeho představu. Dokonce spolu rozmlouvají a Dave se mu snaží vysvětlit, že všechno okolo něj (ztroskotání na ostrově) je jen jeho představa, výplod choré mysli, a že jsou oba stále v blázinci.

Mezitím v poklopu se Sayid snaží dostat z falešného Henryho informace, málem ho postřelí, ale v tom mu zabrání Ana-Lucia. Cestu k neznámému si nakonec najde zraněný Locke (chodí o berlích), který z něj během rozhovoru mezi čtyřma očima dostane informaci, že když byl Locke uvězněn pod dveřmi a měl být zadán kód, falešný Henry tak neučinil, pouze přihlížel, jak se zjevilo varování. O svých parťácích a svém účelu na ostrově se vyjadřuje velice nejasně.

Hurley je natolik ovlivněn Davem, že se chystá skočit z útesu, aby se mohl konečně ze svého snu probudit. V poslední chvíli mu v tom zabrání Libby, která ho přesvědčí, že ostrov je opravdu skutečný. Poprvé se políbí.

Původní název dílu: Dave