Epizoda 2.13
Dlouhej podfuk

Charlie si na pláži zařizuje bydlení bez Claire. Jack s Anou-Lucií pracují na své armádě, ale nemají moc zájemců. Ana-Lucia říká, že se lidi dostatečně nebojí. Sawyera ani Kate nepřizvali, což Kate mrzí a na Anu-Lucii zřejmě žárlí. Hurley se snaží rozveselit Sayida, ten je ale raději sám. Hurley mu přesto nechá vysílačku,kterou přinesli ti ze zadní části letadla, kdyby si to přece jen rozmyslel a chtěl s ní zkusit něco chytit. Sayid ji nakonec upraví a chytí na ni kromě vysílání Rousseau,co už slyšeli předtím, i nějaké rádio, které chvíli poslouchají.Sun je ve své zahradě přepadena těsně poté, co tamtudy proběhne Vincent. Dostala pytel přes hlavu, je svázána. Kate se Sawyerem ji nacházejí v bezvědomí, s ránou na hlavě, ale jinak v pořádku. Ana-Lucia říká, že Ti druzí se vrátili a že by si měli rozdat zbraně (které jsou zamčené v bunkru) a bránit se. Sawyer a Locke ale namítají, že jim Ti druzí slíbili, že je nechají na pokoji, když nepřekročí stanovenou hranici, tak proč by jen o pár dní později porušili svůj slib? Sawyer s Kate se vrací na místo činu hledat důkazy a Sawyer prohlásí, že to mohl být taky někdo z trosečníků. Hlavní podezřelou je Ana-Lucia, které se teď do armády hlásí daleko více lidí. Kate pošle Sawyera varovat do bunkru Locka, že si jdou ostatní pro zbraně.

Locke se rozhodne zbraně schovat jinde a požádá Sawyera, ať zatím hlídá počítač. Když do bunkru Jack a ostatní dorazí, zbraně jsou pryč a Sawyer neví, kde jsou, hlídal celou dobu počítač. Na pláži najdou Locka, ale samozřejmě nechce říct, kam je schoval.

Pak vyjde z džungle Sawyer s puškou, ukáže se, že zbraně Lockovi ukradl a schoval je ještě jinde, osočil ostatní, že mu sebrali věci, když odplul na voru hledat pomoc, a že trosečníci se rozhodli poslouchat ty dva "šašky" Locka a Jacka a že ty on už poslouchat nebude. Odteď budou muset poslouchat jeho a kdo bude chtít zbraně, musí přijít za ním.

Kate přijde sa Sawyerem a ptá se ho, proč to udělal. On na to, že totiž není vůbec dobrý člověk. Pak se ho ptá, jak to udělal, jak zjistil, kde Locke zbraně schoval, když byl celou dobu v bunkru. Sawyer se pak v džungli schází s Charliem a platí mu za jeho službu soškou panny Marie. Ukáže se, že to Charlie sledoval Locka a také že to on přepadl Sun, což odstartovalo události, které Sawyer se svou zkušenosti v podvodech přesně takto očekával a potřeboval. Charlie říká, že Sun se nikdy nesmí dozvědět, že to byl on, kdo ji přepadl.

Původní název dílu: The Long Con