Epizoda 2.20
Dva na cestu

Jack a Kate objeví v džungli polomrtvého Michaela, ale ten okamžitě omdlí a nic nepoví. Dopraví ho proto do poklopu, kde leží několik hodin Michael v bezvědomí. Mezitím dojde k vyhrocení situace s Henrym. Ana-Lucia ho přijde navštívit a Henry ji v nestřeženém okamžiku napadne a snaží zabít. Jen díky včasnému zásahu Locka, který byl opodál, se podaří vše urovnat.

Hurley se snaží připravit pro Libby překvapení. Nejdříve zkouší ze Sayida dostat rádio, které by hrálo hudbu, poté se ovšem nechá přesvědčit, že výlet na romantickou pláž také není špatný. Jenže se mu to nepříliš povede, zabloudí a kromě toho vzal pouze polovinu věci. Libby však není zklamaná a jde pro pokrývky a víno, aby byl piknik dokonalý.

Ana-Lucia se snaží pomstít za napadení Henryho. Zkouší ze Sawyera dostat zbraň nejdříve domluvou, když to nejde, napadne. Celá věc ale skončí poněkud jinak a vyspí se spolu. Spokojený Sawyer ovšem netuší, že mu při odchodu vzala Ana-Lucia zbraň.

To zjistí až v okamžiku, kdy za ním přijdou Jack a Kate, kteří ho zádají o další zbraně. Michael se totiž probudil a pověděl jim o tom, jak objevil sídlo Druhých. Podle jeho vyprávění jsou prakticky neozbrojení, živí se jen rybami a ovocem a žijí ve stanech. Walta ani jiné děti Michael nenašel, ale myslí si, že jsou zavřené v dalším poklopu. Zatímco na pláži Sawyer zjišťuje nemilé překvapení, Ana-Lucia se s ukradenou zbraní pokusí zabít Henryho. Nedokáže to. Michael se nabídne, že to udělá místo ní, ale náhle obrátí zbraň proti ní a střelí ji. Zcela nečekaně přijde do poklopu Libby a Michael ji též střelí, ovšem už náhodně. Pak přijde do vězení za Henrym a vystřelí potřetí, tentokrát na svojí ruku...

Původní název dílu: Two for the Road