Epizoda 3.17
Hlava 22

Desmond má opět další vidinu budoucnosti a v ní sebe, Charlieho, Hurleyho a Jina na výpravě džunglí. A opět vidí další smrt Charlieho. Přesto se rozhodne všechny zmíněné oslovit, aby se s ním na výpravu vydali, aniž by jim sdělil, proč tomu tak je. Cesta vede od kabelu, který kdysi našel Sayid dál do džungle přes oblast, kde měla nastražené pasti Rousseau.

Na pláži se snaží Sawyer opět sblížit s Kate, ale ta mu dá košem. Teprve, když vidí, jak se Jack baví více s Juliet než s ní, vydá se do Sawyerova stanu. Sawyer ráno sám zjistí, proč tomu tak bylo a to když hraje s Jackem ping pong. Celou věc poté Sawyer Kate vysvětlí.

Čtveřice na své výpravě přes noc táboří na pláži. Najednou uslyší zvuk připomínající helikoptéru, ale stroj se najednou zřítí do moře. Vidí ovšem, jak se z něho padákem na ostrov snesl jeden přeživší. Desmond konečně všem prozradí, co je účelem celé výpravy.

Když dojdou na osudné místo, kde podle předpovědi měl Charlie zemřít, vše se odehraje podle vidiny, Desmond ale nakonec Charlieho zachrání. Když mezi nimi dojde k hádce a Desmond se snaží vysvětlit Charliemu, že když jeho budoucnost ovlivní, sníží se tím šance všech na záchranu, uslyší volání Hurleyho, který našel přeživšího. Padákem ovšem na ostrov neseskočila Desmondova láska Penny, jak Desmond sám očekával, ale zcela jiná žena...

Původní název dílu: Catch 22