Epizoda 2.14
Jeden z nich

Do tábora přichází Danielle Rousseau a odvede Sayida na místo, kde je svázán nějaký muž, který tvrdí, že je z Minnesoty, Danielle ale říká, že je to jeden z Druhých. Když ho Sayid odváže, snaží se utéct a Danielle jej postřelí šípem. Odnesou ho do bunkrua když ho Jack ošetří, Sayid se z něj rozhodne dostat pravdu. Zamkne se s ním do bývalého skladu zbraní a přesvědčí Locka, aby změnil kombinaci, aby mu Jack nemohl zabránit. Muž tvrdí, že byl s manželkou na cestě přes Atlantik v horkovzdušném balónu a že ztroskotali na ostrov před 4 měsíci. Před 3 týdny prý jeho žena onemocněla, nejdříve horečka a nakonec zemřela. Sayid jej vyslýchá ohledně každé podrobnosti a nakonec se z něj mučením snaží dostat pravdu. Jack se zatím z Locka snaží dostat kombinaci, aby Sayidovi v mučení zabránil. Blíží se chvíle, kdy je třeba zadat kobinaci, aby se obnovil odpočet a Jack Lockovi zabrání to udělat, dokud mu neotevře dveře do skladu zbraní. Locke mu nakonec otevře, ale nestíhá tak úplně zadat kombinaci včas a počítadlo na moment dojede do nuly, takže Locke vicí, jak se tam objeví červené symboly - egyptské hieroglyfy.

Sayid je nakonec přesvědčen, že muž mu lže a je to jeden z Druhých. Charliemu na pláži prozradí, že to ví tak, že necítí vinu za jeho mučení, ale tomu by Jack neuvěřil.

Sawyera trápí hluk z džungle, který dělá malá žába. Jin se s ním nechce ani bavit, tak ji jde hledat sám a v džungli narazí na Hurleyho, jak se živí ze svých tajných zásob z bunkru. Aby to Sawyer neprozradil ostatním, Hurley mu jde pomoct najít žábu. Když ji najdou, Sawyer ji nemilosrdně rozmáčkne v dlani.

Původní název dílu: One Of Them