Epizoda 3.16
Jedna z nás

Juliet, Jack, Sayid a Kate se vracejí z tábora Druhých zpět k ostatním. Sayid nemá k Juliet důvěrů a chce po ní odpovědi na otázky ohledně ostrova a Druhých, ale Jack se Juliet zastane a řekne Sayidovi, ať toho nechá.

Mezitím na pláži bojuje Claire s nezvyklou únavou, o Aarona se musí starat Charlie. K překvapivému zvratu dochází, když všichni najednou uvidí vracející se čtveřici, potěšení z návratu Jacka a spol střídají rozpaky z příchodu Juliet. Noční hádka nad tím co s ní přeruší kritický stav Claire, který začne mít větší problémy.

Juliet se nabídne s pomocí, ví proč se tak děje a chce pomocí speciálních léků Claire pomoci. K místu, kde kdysi Druzí zanechali lékařské pomůcky, jí tajně sledují Sayid a Sawyer. Už to vypadá, že by mohli z Juliet něco dostat, když je Juliet ohromí znalostmi o jejich minulosti.

Na pláž se dostane Juliet včas, aby Claire píchla injekci, kterou vydává za sérum umožňující těhotným ženám na ostrově přežít, ačkoli právě těhotné ženy na ostrově umírají. Claire se skutečně uzdravuje a Juliet si získává podporou ostatních, nikdo však netuší, že to byl ve skutečnosti připravený plán ze strany Bena k jejichž pokračování má dojít přesně za týden...

Původní název dílu: One of Us