Epizoda 3.19
Kobka

Romantická noc Sawyera a Kate je narušena nečekaným příchodem Locka - přemlouvá Sawyera, aby šel s ním, protože zajal Bena. Sawyer s ním skutečně jde, ale během cesty zjišťuje, že Locke k němu nebyl úplně upřimný a chce znát pravdu. Locke částečně svojí motivací odhalí, ale stále tvrdí, že drží v zajetí Bena a chce aby ho Sawyer zabil, protože on sám to nedokáže.

Jin, Hurley, Desmond a Charlie se mezitím vrátí na pláž a tajně s sebou přinesou i zraněnou Naomi. Nechtěji o ní nikomu říkat, obzvláště Jackovi a tak si vyberou Sayida. Naomi jim poví další informace o letu 815 (že byly trosky nalezene nedaleko Bali čtyři míle pod hladinou) a také jim dá k dispozici vysílačku. Sayidovi se jí podaří zprovoznit, ale zdá se, že signál je něčím silně rušen.

Mezitím Locke a Sawyer dorazí k úkrytu, kde má být zadržen Ben - je to vrak lodi Black Rock. Lockovi se podaří Sawyera vlákat do pasti a zavřít ho v samostatné místnosti - tam ale Sawyer místo Bena nachází Lockova otce. Nejdříve neví o koho jde, ale z debaty vyplyne, že on je pravým Sawyerem, který kdysi způsobil smrt Sawyerových rodičů. Vyprokovaný Sawyer ho uškrtí a Locke (který mezitím potkal v Black Rock i Danielle) ho konečně pustí ven. S mrtvým tělem odchází do nitra ostrova, zatímco Sawyer se vrací zpět s důkazem, že Juliet je špiónka.

Na pláží dojde mezitím k tomu, že o Naomi se dozví Kate a ta se s tím svěří Jackovi. Rozhovoru přihlíží i Juliet a když Kate přemlouvá Jacka, aby podnikli něco na její záchranu, Juliet se snaží přemluvit Jacka, aby "jí o tom řekl". Jack odpoví, že ještě ne...

Původní název dílu: The Brig