Epizoda 3.12
Letecká pošta

Claire a Charlie se dostávájí do sporu. Charlie připravil pro Claire romantickou snídani, ale Claire najednou dostala nápad, jak se dostat z ostrova. Charlie s tím nesouhlasí, navíc ho pronásleduje Desmond. Zatímco Charlie se dostává do sporu i s Desmondem, Claire pracuje na svém plánu - chce pochytat vědci označené racky, připnout na ně zprávu a dát tak vědět okolnímu světu, kde se nacházejí.

Mezitím Sayid, Locke, Kate, Desmond a jejich zajatec Mikhail cestují podle mapy k místu, kde mají být ukryti Druzí. Locke a Sayid se hádají o tom, kdo může za výbuch pozorovací stanice. Vše vyvrcholí u ochranného pásma, kde Locke strčí Mikhaila do zóny, kde se mezi dvěma sloupy aktivuje obranný systém a Mikhail po zásahu ultrazvukem umírá.

Na pláží se snaží Claire chytit označené ptáky, ale opět je vyruší Desmond. Claire si všímá, jak se horlivě Charlie a Desmond pořád baví. Nedá jí to a pronásleduje Desmonda na odlehlou pláž. Vidí, jak chytá jednoho ptáka, hned poté jí Desmond vysvětluje, že tím chrání Charlieho, aby podle jeho vizí nezemřel. Na chyceného ptáka Claire napíše vzkaz a vypustí ho do vzduchu.

Výprava za Druhými překoná plot tak, že vyrobí provizorní přemostění. Dostanou se až k samotným ubikacím, když najednou vidí překvapivou scénu. Jack hraje vesele s Druhými fotbal...

Původní název dílu: Par Avion