Epizoda 2.11
Lovecká výprava

Viděli jsme, jak se na monitoru počítače v bunkru objevil vzkaz "Tati?". Nyní Jack přichází do bunkru a nalézá Locka ležet na zemi, někdo ho praštil. Pak se objeví Michael, míří na něj zbraní, zamkne je oba s Lockem do místnosti a vypraví se hledat Walta. Když je ostatní pustí ze zamčené místnosti, vydávají se Jack, Locke a Sawyer po Michaelových stopách. Kate chtěla jít také, ale Jack rezolutně odmítá. Kate se ale přesto později vydá za nimi.

Jin chtěl jít za Michaelem taky, ale Sun mu to rezolutně zakáže, že se o něj bála, když byl na voru a nechce to zažít znovu. A prý ona posledních 5 let také musela poslouchat, co on řekl.

Hurley s Charliem si zatím v bunkru pouštějí desky a přemítají o ženách. Hurley myslí na Libby a Charlie přemýšlí, jestli po tou dni odloučení už Claire chybí.

Během hledání uprostřed džungle a noci narazí na vousatého muže, toho, co střelil na voru Sawyera a zřejmě jednoho z "Druhých", který je donutí zastavit tím, že na ně někdo z dalších míří z okolní džungle (což demonstruje střelením Sawyera do ucha), a pak jim sdělí, že na ostrově zůstávají jen proto, že oni je tam nechají, přestože se nechovají jako vzorní hosté. Ale že pokud někdy překročí ono místo a půjdou dál, bude zle. Jack oponuje, že mu nevěří, že není sám jen s jedním střelcem mezi stromy, na to se okolo nich zapálí spousta pochodní - důkaz, že je jich hodně (?). Pak "vousáč" ukáže, že má svázanou Kate, a donutí Jacka a ostatní upustit od hledání Walta s Michaelem pod pohrůžkou jejího zabití.

Jack je na Kate naštvaný, že šla za nimi a "vousáč" ji chytil. Po návratu na pláž jde za Anou-Lucií, ptá se jí, jestli opravdu je policistka, a když odpoví, že byla, zakončí tuto epizodu ráznou větou "Jak dlouho by trvalo vycvičit armádu?".

Původní název dílu: The Hunting Party