Epizoda 2.21
Muž s vírou

Eko ve snu vidí Anu-Luciu a pak svého bratra Yemiho. Ten mu řekne, že mu Locke musí pomoct najít cestu k otazníku. Tím otazníkem zřejmě myslí místo na mapě, kterou Locke viděl na protipožárních dveřích, o které Eko ale neví. Jack, Locke, Sawyer a Kate zatím u bunkru najdou postřeleného Michaela a uvnitř mrtvou Anu-Luciu a postřelenou Libby ve vážném stavu. Michael jim řekne, že to udělal Henry, a že pak utekl. Když se ukáže, že Libby není mrtvá, Michael dostane strach, že něco prozradí. Zatím Jack pošle Sawyera pro heroin, jedinou možnost, jak Libby ulevit od bolesti. Pošle s ním ale Kate, aby zjistila, kde má Sawyer svou skrýš, kde jsou také zbraně. Kdyby Sawyer odmítl, Libby se neuleví. Sawyer tedy Kate vezme a ukáže se, že zbraně měl celou dobu na pláži pod svou postelí. Tam také narazí na Hurleyho, který stále na Libby čeká. Vezmou jej s sebou do bunkru. Tam se Libby na chvíli probudí a řekne "Michael", ostatní myslí, že se ptá, jestli je v pořádku. Pak zemře.

Eko s Lockem vyrazí na cestu, nejdříve podle mapy jednotlivých bunkrů, jak si ji Locke zapamatoval a načrtnul na papír. Cesta je dovede ke spadlému letadlu, ve kterém zemřel Yemi a později Boone. Tam se utáboří na noc. Lockovi se pak zdá sen, ve kterém také vidí Yemiho a ten jim naznačí, že by měli vylézt na útes. Eko tam vyleze a uvidí, že u letadla je kruh země, na které neroste tráva. Zjistí, že ji někdo úmyslně posolil a po prohledání najdou další bunkr. Jak se ukáže, je to stanice 5 - Perla, sledovací stanice. Uvnitř najdou obrazovky, jedna z nich ukazuje, co se děje v "jejich" bunkru - Labuti. Najdou i další instruktážní video, které prozradí, že účelem tohoto bunkru je sledovat lidi v jiných bunkrech, kteří všichni prý věří, že jejich úkol je nesmírně důležitý.

Po tomto zjištění Locke už nechce mačkat dál tlačítko, Eko ale říká, že je to důležité, vždyť to nemůže být náhoda, že tu našel svého bratra, a že bude tlačítko klidně mačkat sám. Vrátí se do bunkru. Kromě toho je v bunkru také počítač, který se právě ptá "Vytisknout log z tiskárny?" Locke zvolí "ano" a vyjede řada čísel, která jsou trochu jiná, než ty jejich. Také je tam funkční potrubní pošta, dle instruktážního videa používaná na odesílání popsaných zápisníků, do kterých měla služba zapisovat, co dělají členové ostatních bunkrů.

Původní název dílu: ?