Epizoda 2.01
Muž vědy, muž víry

Muž je ráno probuzen budíkem. Vstává, cvičí, dělá si snídani a poslouchá hudbu. Uprostřed idyly je náhle vyrušen výbuchem. Zmateně vyběhne ke zdroji hluku. Vidíme, že se jedná o jakýsi podzemní komplex a výbuch byl odpálený dynamit, který naši dobře známí hrdinové - Jack, Hurley, Locke a Kate - použili k otevření poklopu.

Jack rozhodne, že do poklopu zatím nikdo nepoleze, a všichni se proto vrací k vyděšené skupině. Jack se snaží především všechny uklidnit a ujistit je, že jim žádné nebezpečí nehrozí, pokud zůstanou pohromadě. Locke však nesouhlasí, aby počkali přes noc, a sám se vydává prozkoumat, co je pod poklopem. Spolu s ním vyráží také Kate, u které převáží zvědavost. Locke Kate do šachty spustí, ale ta je najednou vtažena dovnitř. Locke jde rychle za ní.

Jack se je po chvíli vydává následovat, zatímco ostatní se snaží se navzájem ujistit o tom, že Ti druzí zatím nezaútočí. Nejzvláštnější věc se přihodí Shannon, která v džungli hledá ztraceného Vincenta a najednou se před ní objeví promočený Walt, nesrozumitelně šeptající. Za chvíli zmízí a Shannon přemýšlí, jestli se jí to celé nezdálo.

Když Jack dorazí k poklopu, nenajde Locka ani Kate. Spustí se dovnitř a vydává se směrem do útrob chodeb. Dorazí do velké místností, kde nalezne spoustu elektroniky. Když se snaží jednoho z přístrojů dotknout, objeví se Locke a má u hlavy pistoli, kterou drží muž - obyvatel toho komplexu, ve kterém Jack poznává někoho, s kým se kdysi dávno setkal - Desmonda.

Původní název dílu: Man of Science, Man of Faith