Epizoda 3.13
Muž z Tallahassee

Sayid, Locke, Kate a Rousseau plánují útok na Druhé, i když chvíli váhají poté, co viděli Jacka, jak s nimi hraje fotbal. Zatímco Rousseau náhle zmizí, trojice čeká na noc a vydává se na útok. Kate vnikne k Jackovi do pokoje, ten se jí snaží přimět k tomu, aby rychle zmizela, protože ho sledují, ale je pozdě a Kate je zajata.

Stejný osud potká Sayida, jediný, komu se podaří dosáhnout cíle, je Locke. Dostane se až k Benovi. Locke z něj chce dostat polohu jejich ponorky, podaří se to až díky Alex, která se pod nátlakem vydá nejdříve k zajatému Sayidovi, aby od něj přinesla batoh s výbušninami. Ben se mezitím snaží s Lockem mluvit normálně a brzy odhalí jeho úmysl zničit ponorku.

Snaží se mu vysvětlit, že to není dobrý nápad a pokud to neudělá, slíbí mu odhalit některá tajemství ostrova. Locke tomu nevěří a když Alex přinese výbušniny, vydá se k ponorce, aby do ní nálože umístil. A to i přesto, že se od Bena dozvěděl, že Jack a Juliet na ní mají brzy odplout domů.

Když se Jack "rozloučí" se zajatou Kate a vysvětlí jí, jak se věci mají a že se pro ně vrátí, spolu s Juliet míří k molu. Dorazí tam právě ve chvíli, kdy Locke vyhazuje ponorku do povětří. Všichni opět míří zpět, Rousseau schovaná v křoví sleduje Alex, tuší že jde o její dceru. Pro zajatého Locke je trpkým poznáním, že se stal obětí Benova plánu (který zničením ponorky dosáhl toho, že pro ostatní není možné se vrátit zpět), ještě větším překvapením je, když nachází v úkrytu Druhých zajatého svého otce...

Původní název dílu: The Man From Tallahassee