Epizoda 2.02
Na moři

Po útoku na vor jsou pohromadě pouze Sawyer a Michael. Walt byl unesen skupinou Druhých, Jin zmizel neznámo kam. Zraněný Sawyer vytáhne na poslední chvíli Michaela z vody a společně se snaží přežít na kusech dřeva, které zbyly z voru poté, co byl zapálen.

Na ostrově mezitím nachází Claire v batohu Charlieho sošku, ale neví, že je uvnitř heroin a Charlie to zapře. V podzemním komplexu tentokrát sledujeme celou událost z pohledu Kate. Desmond zajme ji i Locka. Když ji Locke na Desmondův příkaz sváže, udělá to tak šikovně, aby mohla z pout snadno uniknout a přivést pomoc.

Kate vyleze ventilací, zatímco Locke se dozvídá o osudu Desmonda, který musí každých 108 minut zadat číselnou kombinaci do počítače a nastartovat tak odpočet. Proč? To neví ani Desmond sám, prostě to dělá, poté co jeho partner před lety zemřel. Zdá se, že netuší, jak nad poklopem může někdo žít, bylo mu řečeno, že povrch je zamoře, a že nesmí vycházet ven. Kate ukrytá ve ventilaci zatím pozoruje, jak se na místě činu objevuje Jack.

Na zbytcích voru se mezitím zuřivě hádají Michael a Sawyer. Celou situaci ještě zhorší žralok, který se začne zajímat především o zraněného Sawyera. Málem ho dostane, ale Michael ho nakonec zachrání. K jejich velké úlevě se jim podaří za úsvitu dostat se zpět na dohled ostrova. Jen co ale vstoupí na pláž, utíká jim naproti svázaný Jin a v patách mu je neznámá skupina lidí. Jin křičí "Druzí! Druzí!"...

Původní název dílu: Adrift