Epizoda 3.04
Na vlastní triko

Sawyer naplánuje past - když ho někdo přijde otevřít a postaví se do louže vody, zmáčkne zařízení ve své kleci a dostane šok. Sawyer zatím využije leknutí a sebere mu klíče. Přijde Ben, Sawyer se pokusí, ale nejde elektřina. Ben a ostatní ho zjevně viděli, co plánuje, a připravili se. Zmlátí Sawyera a odvede ho vedle místnosti, kde je Jack. Tam mu do srdce píchnou obrovskou stříkačku. Pak přinesou králíka, kterého vyděsí a on zemře. Na tomto příkladě mu vysvětlí, že mu vložili do srdce mini pacemaker, který při překročení pulsu 140 Sawyera taky zabije. Prý aby nepomýšlel na útěk. Dají mu na ruku hodinky, které puls ukazují a při 125 začnou varovně pípat. A Kate nesmí říct, co mu udělali, jinak jí dají pacemaker taky.

Sawyer se vrátí a Kate pokračuje ve snaze o útěk. On se jí snaží zabránit, ale nesmí jí nic říct. Jack Sawyera přes zeď slyšel. Když je přinesena postřelená Coleen (kterou postřelila v minulé epizodě Sun), Julie přijde požádat Jacka o pomoc. Snaží se ji společně (Julie je doktorka - specialistka na plodnost) operovat a resuscitovat, ale zemře na stole. Mezi Druhými je i její manžel Denny, který se hned rozběhne vztekle zmlátit Sawyera. Buší do něj a ptá se Kate, jestli ho miluje. Ta nakonec řekne "Miluju ho". Později se Kate snaží opět utéct. Protáhne se stropem klece a je venku, ale Sawyer nemůže utéct s ní. Snaží se ji přimět, aby šla bez něj, ale ona se zas vrátí do klece.

Na pláži se zatím Desmond snaží zapojit mezi ostatní. Ze začátku se mu moc nedaří, nabízí Claire opravit střechu, ale ta říká, že je dobrá dostatečně. Pak přijde Charlie a říká, že by ji dokázal v případě potřeby opravit sám. Nakonec Desmond postaví nějakou tyč, nikdo neví, na co je. Za chvíli začne bouřka a do tyče uhodí blesk - zafunguje jako bleskosvod, nebýt jí, uhodilo by asi do Claire s Aaronem.

Ben vezme Sawyera na "procházku", že mu musí něco ukázat. Nejdřív mu řekne, že to s pacemakerem je podvod - králík jen dostal sedativa a v Sawyerovi žádný pacemaker nebyl. Prý nejlepší způsob, jak získat respekt podfukáře, je podvést ho. Pak dojdou na pobřeží a Ben Sawyerovi ukáže, že jsou malém na ostrově a jejich původní ostrov je o kus dál. To znamená, že nemá kam utéct.

Původní název dílu: Every Man for Himself