Epizoda 1.15
Návrat domů

Navrátivší se Claire se pomalu usazuje v jeskyni. Nemá sice na sobě žádné viditelné známky zranění, ale když si bez známky zájmu prohlíží ostatní, zjistí se, že Claire ztratila paměť! Nepamatuje si nic od doby, kdy nasedla do letadla, tedy žádnou událost, která se stala od havárie na ostrově. To mrzí především Charlieho, který byl Claire celou dobu na ostrově nejblíže.

Díky tomu, že Claire ztratila paměť, není jasné, jakým způsobem utekla ze zajetí Ethana a zda je Ethan ještě naživu. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat, Ethan využije Charlieho slabé chvilky a přepadne ho v džungli. Vyhrožuje tím, že pokud nedostane Claire zpět, zabije každý den jednoho ostrovana. A Charlieho naposledy.

Zatímco on a Jack chtějí okamžitě podniknout trestnou výpravu a Ethana v džungli najít, Sayid a Locke navrhují spíše obrannou taktiku. Ta ovšem selže a druhého dne ráno je jeden z ostrovanů nalezen mrtvý. To přinutí všechny ke změně plánu. Jack poví Sayidovi a Lockovi o kufru zbraní, další zbraň kromě Kate dostane ještě Sawyer.

Claire, která zpočátku nevěděla, proč se jí všichni tak straní, je konečně seznámena s celou situací a souhlasí s tím, aby působila jako návnada. Ethan skutečně dorazí na místo, kde je Claire, a zaútočí. V tu chvíli sklapne past a všichni ostatní se na něj vrhnou. V bojovém zmatku jedna ze zbraní odlétne stranou. Charlie neváhá, pistoli sebere a Ethana zastřelí. Ostatní sice mohutně protestují, protože Ethan jim mohl sdělit nějaké informace, Charlie ale pochybuje a navíc je rád, že si Claire začíná pomalu, ale jistě vzpomínat.

Původní název dílu: Homecoming