Epizoda 3.21
Největší hity

Na pláží se připravují k akci. Podle Juliet dorazí Druzí druhý den v noci. Jack se ostatním svěří se svým plánem a zavede je na místo, kde jim Rousseau převede účinek dynamitu přineseného z lodi Black Rock. Je rozhodnuto, že dynamit použijí na podminování tábora a při příchodu Druhých vše vyhodí do povětří.

Desmond má mezitím další vizi budoucnosti. Nejdříve vidí jak Claire a její dítě Aaron nastupují v pořádku do helikoptéry. Následně, že se Charlie utopí v podvodní stanici. Původně to nechce Charliemu říci, ale posléze mu vše do podrobna vylíčí. I to, že ho nezachrání, protože právě jeho smrt přivede záchranu.

Přípravy na akci proti Druhým nečekaně naruší Karl, který byl vyslán Alex, aby varoval přeživší. Druzí zaútočí z rozhodnutí Bena o den dříve. Do jejich útoku tak zbývá jen několik hodin a proto se Jack rozhodne pro více věcí. Podminují se pouze stany, které měla Juliet označit jako ty, kde se skrývají těhotné ženy. Zároveň vyrazí výprava k vysílací věží a pomocí vysílačky od Naomi se budou snažit vyslat záchranný signál.

Posledním úkolem je výprava do podvodní stanice jménem Zrcadlo, kde je třeba deaktivovat rušící signál Druhých, tak aby záchranné vysílání bylo účinné. Na misi se přihlásí Charlie - pochopil, že toto je jeho osudem. Spolu s Desmondem sledují kabel, který kdysi objevil na pláži Sayid. Charlie se potopí do stanice, která ale není zcela zatopená jak původně měla být. Radost z toho, že přelstil osud ale Charliemu vydrží jen chvíli - najednou se objeví dvě ženy a míří na něj zbraní...

Původní název dílu: Greatest Hits