Epizoda 1.20
Neublížím

Těžce zraněný Boone leží v jeskyni a Jack se ho snaží ze všech sil zachránit. Boone ztratil hodně krve, má rozdrcenou nohu a vážné vnitřní krvácení. Ostatní se mu snaží ze všech sil pomoci, je třeba především získat krev stejné skupiny. Protože jeho sestra zrovna mezi ostatními není, přikročí Jack k zoufalému kroku – daruje svojí univerzální krev.

Zároveň dochází k jiné vážné události. Claire má porodní stahy a vypadá to, že nové dítě se narodí přímo uprostřed džungle, kam se Claire vydala na procházku. Protože ale Jack nemůže od Boona odběhnout, vzniká improvizovaný porodní tým – Kate, Charlie a proti své vůli spolupracuje také Jin. Po několika hodinách se Kate a Sun podaří s úspěchem porodit zdravé dítě – chlapečka.

V jeskyni Jack bojuje o Boonův život. Ten se na chvíli probere a řekne Jackovi nejen o pravém důvodu svého pádu, ale i o poklopu. Jack si myslí, že blouzní a příliš mu nevěří. Starosti mu dělá nyní Boonova noha, kde se shromažďuje krev a pokud chce být Boone zachráněn, musí být amputována.

Jack se připraví na amputaci, ale Boone ho poprosí, ať přestane. Po velkém vnitřním přesvědčování nechává Jack Boona na pokoji a ten v bolestech umírá. Zatímco většina lidí na pláží slaví narození dítěte Claire, v jeskyni truchlí Shannon, která se spolu se Sayidem vrátila z noční procházky. A Jack se vydává najít Locka…

Původní název dílu: Do No Harm