Epizoda 2.12
Oheň a voda

Poté, co Claire zjistila, že si Charlie schovával sošky Panny Marie s heroinem, odmítá ho pustit ke svému dítěti, Aaronovi. Charlie má však podivné sny a halucinace, že Aaronovi hrozí nebezpečí, a to ve spojitosti s vodou, jak jeho kolébku odnáší moře.

Claire mu nevěří, což Charlie nese s nelibostí, stejně jako to, že se okolo Claire často pohybuje Locke. Charlie neví co si počít, možným řešení pro něj je návrh Eka, že sny mohou skutečně něco znamenat a že řešením by bylo Aarona pokřtit. To ale Claire odmítá. Charlie se posléze vydá do džungle, do své skrýše s heroinem. Tesně poté, co si jednu dávku vyzvedne, ho objeví Locke a vyčítá mu, jak se v něm zklamal. Všechny sošky mu zabaví a uloží je do zamčené místnosti pod poklopem.

Z ostatních se rozvíjí vztah Hurleyho k Libby. Sawyer ho povzbuzuje, Hurley se nakonec odhodlá a snaží se více s Libby spřátelit při praní prádla. Libby se mu předvede ve slušivém oblečku, který se nacházel v jednom z kufrů. Sawyer a Kate také společně sledují, jak Jack a Ana-Lucia neustále spojí odcházejí do džungle. Ana-Lucia se také Jacka vyptává, jak je to s ním a s Kate, ale Jack vše popře.

Situaci okolo Aarona se vyhrotí, když Charlie v noci úmyslně založí požár, aby odlákal pozornost a tajně odnese Aarona z kolébky k moři. Je však na poslední chvíli odhalen a musí dítě předat zpět. Locke potom Charlieho několikrát udeří. Odmrštěný Charlie se stahuje od všech do ústraní. Claire mezitím nechá Aarona a také sebe od Eka pokřtít.

Původní název dílu: Fire + Water