Epizoda 2.06
Opuštění

Skupina z druhé části letadla spolu s dobře známou trojicí se musí potkat s prvním vážným problémem. Zdá se, že Sawyerovo zranění je čím dál tím horší a znemožňuje rychlý a ničím nerušený pochod. Skupina se díky obtížnému terénu také musí z cesty podél moře odklonit do džungle, s čímž nesouhlasí především Ana Lucia, kvůli případnému útoku ze strany Druhých.

Na pláži se řeší také dva problémy. Charlie se sám nominoval do role otce malého Aarona, což se Claire líbí čím dál tím méně. Dojde mezi nimi k první vážné hádce, přestože Charlie se ukazuje jako pečlivý a starostlivý otec. Na straně Claire částečně stojí Locke, který se náhodou dozví o tom, že Charlie má u sebe jednu z heroinových figurek.

Druhou nezvyklou situaci řeší Sayid a Shannon. Našli k sobě sice po problematickém období během smrti Boona opět cestu, k nezvyklému zvratu ale dojde, když Shannon opět spatří na zlomek vteřiny na ostrově promočeného a nesrozumitelně mumlajícího Walta. Sayid jí příliš nevěří, že něco takového je možné a uražená Shannon se tak vydává na vlastní pěst hledat Walta do džungle sama.

Druhá skupina lidí musí pro Sawyera během cesty nakonec připravit nosítka, protože jeho stav začíná být kritický. Během překonávání prudkého kopce náhle zmizí Cindy, dívka z druhé části přeživších, a nikdo neví kam. Náhle všichni z džungle uslyší dobře známé šeptání. Ti druzí jsou zřejmě okolo. Nedaleko se mezitím během hádky Shannon a Sayida opět zjeví Walt a tentokrát ho vidí i Sayid. Shannon rychle vyběhne a najednou se ozve výstřel. Shannon padne na zem a na druhém konci mýtiny stojí s nechápavými výrazem Ana Lucia a trosečníci ze zadní části letadla...

Původní název dílu: Abandoned