Epizoda 1.16
Psanci

Jedné noci se divokému kanci podaří úspěšně rozházet všechny Sawyerovy věci a některé odtahat do džungle. Když ho Sawyer pronásleduje, zaslechne šepot, podobný tomu, který slyšel při útěku od Rousseau i Sayid. Ale protože nechce Sawyer vypadat před ostatními divně, nikomu o šepotu neřekne.

Přesto se se zvláštní posedlostí vydává do džungle dotyčného kance najít, aby se mohl za roztahané věci pomstít. Protože neumí stopovat, tak se mu to nedaří a Kate mu nabídne pomoc výměnou za něco - když ho Kate vystopuje, může v budoucnu od Sawyera chtít cokoliv. A protože Sawyer jako jediný nevrátil po společném útoku na Ethana zbraň do zamčeného kufru, je nasnadě, po čem Kate jde.

Zatímco proběhne pohřeb Ethana, Charlie se chová divně. S nikým – ani s Claire – se nechce bavit a nabroušeně chodí okolo. Hurley pošle Sayida jako zkušeného psychologa, aby zkusil s Charliem promluvit, ale marně. Teprve po čase sám zjihne a připojí se k ostatním na pláži. Tam mezitím probíhá stavba voru.

Pátrání zavede Sawyera a Kate až k mladému kanci, ale Kate donutí Sawyera, aby ho pustil. Ale svůj slib splnila, Sawyer je tak nucen vydat svou pistoli Jackovi. Během vzájemné konverzace pozná, že muž, kterého kdysi potkal v baru, je ve skutečnosti Jackův otec. Sawyer se ale o tom Jackovi nezmíní.

Původní název dílu: Outlaws