Epizoda 2.19
S. O. S.

Locke začíná pochybovat o nutnosti mačkat tlačítko v bunkru. Také si snaží vzpomenout, jak přesně vypadalo schéma (mapa) na protipožárních dveřích, které na chvíli zahlédl. Jack se rozhodl jít s Kate zpět do džungle, kde se setkali s vousáčem a Druhými, a nabídnout jim výměnu Henryho za Walta. Cestou se zapletou do jedné z pastí Rousseau a zůstanou na chvíli tělo na tělo viset v síti kus nad zemí. Sexuální napětí mezi nimi (a diváky) vzrůstá :-) Když se jim podaří vysvobodit, řekne Jackovi o tom, co viděli s Claire ve druhém bunkru - převleky a falešné vousy.

Bernarda štve, že se všichni vzdali záchrany z ostrova a rozhodl se dát na pláži dohromady velký nápis "SOS", který by mohly vidět letadla a možná i satelit. Přemlouvá ostatní, aby mu pomohli s kameny. Rose jeho proslov docela ošklivě sabotuje a ztrapní ho před ostatními. Když jde požádat o pomoc Eka s Charliem, dozví se, že staví kostel.

Rose se rozhodne Bernardovi přiznat, že léčitel ji neuzdravil, ale ostrov ano. Prý to cítila už od první chvíle, co je na ostrově. A proto se jí nechce pryč. Ukáže se, že Bernard chtěl tolik z ostrova, protože si kladl za vinu, že se tam s Rose vůbec dostali. Když se ale dozví, že Rose je na ostrově zdravá, už také nechce pryč. Co kdyby se tam "venku" nemoc zase vrátila?

Ještě se dozvídáme, že Rose viděla už na letišti Locka na vozíčku, a tedy ví, že se na ostrově také zázračně uzdravil.

Kate s Jackem čekají na Druhé, Jack je volá, ale zatím nepřicházejí. Zato se z džungle vynoří někdo, koho jsme už dlouho neviděli - Michael.

Původní název dílu: S.O.S.