Epizoda 1.09
Samotářka

Sayid opustil ostatní a po pláží míří postupně dál od místa havárie. Najednou jeho pozornost upoutá zajímavá věc. Z moře směrem do džungle vede napůl zahrabaný kabel. Sayid se vydá směrem, kterým kabel směřuje, až se dostane hluboko do džungle. V jednom místě pozná nastraženou past, které se vyhne, ale vzápětí je chycen do druhé.

Když se po několika hodinách probere, je spoutaný a vidí kolem sebe tmavou skrýš plnou zásob a elektroniky. Podivný stín člověka ho vyslýchá, ukáže se, že se jedná o ženu. Na její zmatené otázky nemá Sayid odpověď. Vzápětí zjišťuje, že se jedná o ženu, která vysílala zachycené vysílání ve francouzštině.

Domluví se spolu v angličtině, ale žena ho nechce pustit. Myslí si, že Sayid patří k „Těm druhým“, podivným obyvatelům, kteří mohou za smrt všech členů posádky, ze které žena pocházela, a také za zmizení jejího na ostrově narozeného dítěte jménem Alex. Přestože jí stále spoutaný Sayid dokáže opravit porouchanou hudební skříňku, nepustí ho. Sayid se pak během její nepřítomnosti ze zajetí osvobodí sám. V džungli ale na sebe narazí a Sayid jen po dlouhém přesvědčování unikne jisté smrti. Hlasy vycházející ze stromů, provázející ho na zpáteční cestě, jsou však mnohem podivnější.

V táboře mezitím pokračuje spor Michaela a jeho syna Walta, který tíhne k podivnému Lockovi. Naši partu ovšem potkají i příjemnější věci – v troskách je objevena golfová souprava a po několika hodinách může Hurley hrdě představit alespoň provizorní, nicméně plně funkční golfové hřiště…

Původní název dílu: Solitary