Epizoda 1.21
Širší dobro

Koná se pohřeb Boona, zdrcená Shannon není schopna slova. Jack se snaží zorganizovat trestnou výpravu na Locka, ale většina lidí je vystrašených a nemá odvahu. Locke se najednou objeví sám a vyloží co se stalo – vše o nalezení letadla a jeho pádu ze stromu, ale poklop nezmíní. Jack se ho snaží napadnout, ale vyčerpáním omdlí.

Prostředníkem k řešení událostí se stává Sayid. Shannon ho požádá, aby pro ni zabil Locke, který má podle ní na svědomí smrt Boona, Jack zase chce, aby Locke řekl všechno, co tají. Sayid a Locke se následně vydávají společně k vraku letadla, během cesty Sayid Locka vyslýchá, ale ten mu nic neprozradí.

Po nalezení vraku se odehrává mezi oběma napjatá konverzace, Sayid zjistí, že Locke má svojí vlastní zbraň, ten se ale s ničím neskrývá a otevřeně přizná, že to byl on, kdo kdysi Sayida během snahy najít zdroj vysílání omráčil. Sayid se vrací do tábora, aby všem oznámil, že věří Lockovi, že Boona nezabil. Shannon ani Jack mu nevěří. Dochází k hádce a Shannon po Lockovi vystřelí.

Na pomoc na poslední chvíli přijde Sayid a celou věc zachrání. Mezi Sayidem a Lockem tak dochází k jistému prolomení nedůvěry a když poté Sayid chce, aby mu Locke ukázal poklop, je tam po chvíli doveden. Na pláží zatím Claire musí řešit nové maminkovské povinnost, jednou z nich je se naučit uklidnit své dítě. K překvapení všech se hlas Sawyera ukáže jako ten, kdo dokáže dítě bez problému uspat.

Původní název dílu: The Greater Good