Epizoda 3.02
Skleněná balerína

Sayid, Sun a Jin se plaví na lodi směrem k táboru druhých a přemýšlejí, jakou strategii vymyslí. Sayid se snaží Sun a Jina přesvědčit, že chce najít Jacka, ve skutečnosti vymýšlí léčku. Je si jístý, že Druzí naši trojici zajali, ale Sun a Jinovi to řekne až po naléhání. Má v plánu pomocí velkého ohně na sebe upozornit a vlákat Druhé do pasti.

Ti ale jeho plán prohlédnout a začnou organizovat trestnou výpravu. Musí tak vzít část lidí z party, které hlídala Sawyera a Kate. Ti jsou nuceni tvrdě pracovat, aniž by věděli něco o Jackovi. Kate se snaží tajně zkontaktovat Alex, ale nic víc než pár slov neprohodí. Sawyer se také snaží ze zajetí dostat léčkou, přiláká pozornost všech tím, že se začne s Kate vášnivě líbat, ale jeho plán nevyjde a jsou vráceni do klece.

Mezitím výprava Druhých se dostane k molu, kde kotví loď. Jedna z Druhých, která vnikne na palubu, je těžce postřelena Sun, velice pozdě pochopí Jin a Sayid, čekající na pevnině, že jejich plán nevyšel. S holou kůži se Sun zachrání, ale plán Druhých vyšel - získali loď.

V krytu mezitím Ben, který se představí jako Benjamin Linus, předloží Jackovi zásadní nabídku. Pokud bude spolupracovat (aniž by zatím svůj návrh upřesnil), pomůže mu dostat se v pořádku domů. Nechce prozradit, proč Druzí na ostrově zůstávají, ale potvrdí, že mají kontakt s vnějším světem. Na důkaz toho pouští Jackovi televizní záznam baseballového zápasu, který se hrál v době, kdy už letadlo spadlo na ostrov...

Původní název dílu: The Glass Balerina