Epizoda 2.07
Těch druhých 48 dní

Je nám odhaleno, jak prvních 48 dní na ostrově prožívala druhá skupina trosečníků, ti ze zadní části letadla. Epizoda začíná idylickým záběrem na pláž a moře. Náhle vidíme padat do vody zadní část letadla spolu s dalšími troskami. Potom vidíme jednotlivé cestující, některé v šoku na pláži, jiné snažící se zoufale dostat z vody, další snažící se pomáhat.

Ana-Lucia zachraňuje holčičku Emmu a slibuje jí, že ji brzo vrátí k mamince, která má čekat v L.A. Z džungle vybíhá muž a volá, že je někdo na stromě. Ana-Lucia s ním běží zpět a pomáhá dolů ze stromu Bernardovi. Eko vynáší z vody mrtvé. Bernard se ptá, jestli mezi nimi nebyla afro-američanka, hledá svoji ženu, neví, co se s ní stalo.

První útok těch druhých přichází hned první noci, kdy je vzbudí zvuk boje. Najdou Eka, držícího kámen a od krve, sklánějícího se nad dvěma těly. Mrtvoly u sebe nic nemají a jsou bosé, trosečníci usoudí, že museli být na ostrově dříve než oni. Ačkoli Eko se ubránil, Ti druzí odvedli 3 další. Eko od té chvíle nemluví a vytvoří si hůl. Když 12. dne v noci odvedou Ti druzí 9 dalších, včetně obou dětí, Ana-Lucia u jednoho z nich nachází jmenný seznam těch, které odvedli a usoudí, že mezi sebou mají zvěda. Vše ukazuje na Nathana, který tráví dost času sám v džungli. Mezitím se trosečníci vydávají do džungle ve snaze najít bezpečnější místo. Tam Ana-Lucia vykope díru a do té Nathana uvrhne ve snaze přimět ho mluvit, kde jsou Ti druzí a děti. Když ho po několika dnech Goodwin pustí ven, aby ho vzápětí zabil, zjistíme, že Nathan tím zvěděm nebyl.

Skupina jde dál a najdou bunkr s logem Dharma a uvnitř vysílačku. Ana-Lucia a Goodwin se vydávají na kopec, aby měli lepší signál a Ana začne se Goodwina začne vyptávat až k tomu, jak to, že prvního dne vyběhl z džungle tak brzo po pádu letadla a ani nebyl mokrý. Postupně odhalí Goodwina jako jednoho z Těch druhých a ten prozrazuje, že si berou jen "dobré lidi", fyzicky zdatné lidi a děti. Poté dojde k boji a Ana Goodwina zabije a vrací se do bunkru. Poté o samotě u řeky poprvé od nehody propuká v pláč, když zjistí, že ji pozoruje Eko. Ten začne mluvit a říká, že vše bude v pořádku. Na otázku jaktože mluví říká, že uplynulo 40 dní.

Pak se několika střihy dostáváme do současnosti. Trosečníci se vysílačkou dovolají Boonovi, jemuž Bernard odpovídá "To MY jsme přeživší z letu 815". Jin je vyplaven na břeh, pak se objeví Michal a Sawyer, jsou vhozeni do díry (té samé, co v ní byl Nathan), Ti druzí seberou Cindy a nakonec se odehraje osudové setkání v džungli se Shannon, které skončí smrtelným výstřelem...

Původní název dílu: The Other 48 Days