Epizoda 2.22
Tři minuty

V bunkru po nešťastných událostech dochází k prvnímu jasnému plánu, co podniknout. Jasné je, že se musí naše parta vydat do tábora Druhých zachránit Walta, ale nemohou se shodnout, kdy mají vyrazit a kolik jich půjde. Michael navrhuje, ať jich jde co nejméně, mají tak šanci podniknout překvapivý a nenápadný útok.

Na pláží ostatní přivítávají zpět Michaela a připravují pohřeb Any Lucii a Libby. Charlie a Claire se opět o něco sblíží díky vakcíně, kterou Charlie našel a věnoval pro Claire a Aarona. Charlie také zažívá dvě zásadní věci - Eko se přesouvá do bunkru a přestává pracovat na kostelu, díky Vincentovi potom Charlie nachází zbytky drog v soškách Panny Marie. Všechny je vzápětí nahází do moře.

Zatímco Eko sedí v bunkru a stará se o odpočet, Michael přesvědčuje Jacka, Kate, Sawyera a Hurleyho, ať vyrazí jen oni, nikdo jiný. Sayidovi je podezřelé, proč to Michael dělá a Jackovi se svěří s podezřením, že Michael možná z donucení povede všechny do pasti. Jack začíná Sayidovi věřit.

Během probíhající pohřbu potom dochází k nečekané události. Na obzoru se znenadání objevuje malá plachetnice mířící k pobřeží...

Původní název dílu: Three Minutes