Epizoda 3.10
Tricia Tanakaová je mrtvá

Hurley a Charlie se baví na pláži o tom, co Charliemu předpověděl Desmond, když v tom přiběhne Vincent a drží v puse ruku již dlouho mrtvého člověka, na jejímž konci jsou klíčky od auta. Hurley ho pronásleduje a ke svému údivu nachází nedaleko pláže pod stromy schovaný vrak auta a v něm zbytek mrtvoly, zásoby s logem Dharmy včetně několika kartónů plechovek piva.

Snaží se na pláži vyburcovat ostatní, aby šli s ním to dál prozkoumat a trochu se rozptýlit, poté co po únosu a smrti Eka propadají všichni mizerné náladě. Jediný, kdo s ním jde je Jin, ale to proto, že mu nerozuměl. Jen co odejde, na pláži se zjeví navrátivší Kate a Sawyer, kteří se kvůli Jackově osudu pohádali.

Sawyer se naštvaně vydá za Hurleym sehnat své ukradené věci, po objevení piva se mu zlepší nálada a pomůže mu auto společně s Charliem dotlačit až na kraj kopce. Tvrdohlavý Hurley si usmyslel, že auto pustí z kopce a dopřeje si trochu adrenalinu. Skutečně se mu na poslední chvíli podaří auto nastartovat a všichni čtyři potom chvíli jezdí po louce ve funkčním autě.

V závěru se potom Kate vydává noční džunglí na průzkum. V patách je jí Sayid a Locke, kteří také hodlají zachránit Jacka. Ve tmě se k nim přidává Rousseau, která o všem ví víc, než dosud řekla. Kate po ní chce pomoc a na oplátku jí nabízí informaci o tom, že mezi Druhými je její dcera Alex, živá a zdravá.

Původní název dílu: Tricia Tanaka is Dead