Epizoda 3.07
V Portlandu ne

Operace Bena pokračuje. Jack si vynutí, aby Sawyer a Kate mohli uprchnout ze svého zajetí. To se jim podaří a rychle se dostávají do džungle. Brzy ale poznají, že jsou na jiném ostrově, ze kterého se nedostanou, pokud nebudou mít loď.

Se záchranou před pronásledovateli a také s lodí jim pomůže Alex, ale jen pokud jí pomůžou zachránit jejího milého - mladíka Karla. Ten je držen v zajetí v jiném komplexu, kde je mu doslova výmýván mozek. Podaří se jím dostat ho ze zajetí a dostat se až k lodi.

Mezitím Jack a Juliet se při operaci pohádají, Juliet je proti, aby se uprchlíci dostali z ostrova, nevěří, že Jack dokáže zabít Bena. Ben se ale překvapivě vzbudí a chce s Juliet mluvit o samotě. Jack s tím sice nesouhlasí, ale podvolí se.

Po tomto rozhovoru je rozhodnuto, že Druzí nesmí ublížit Sawyerovi a Kate. Proti je pouze Pickett, který chce zabít Sawyera. Málem se mu to povede, ale zabrání tomu Juliet, když ho zastřelí. Sawyer, Kate a Karl odplouvají na lodi pryč na svůj ostrov, zatímco Alex musí zůstat. Když se v závěru ptá Jack Juliet, co jí Ben říkal, tak se dozví, že jí slibil po třech letech na ostrově svobodný návrat domů...

Původní název dílu: Not in Portland