Epizoda 3.11
Zadejte 77

Locke, Sayid, Danielle a Kate míří dle směru z Ekovy hole na sever ostrova. Po dvou dnech se dostávají až k zatím neviděné laboratoři, kde nacházejí nového obyvatele - muže s páskou přes oko. Ten nejdříve postřelí Sayida, protože si myslí, že patří k Druhým. Ale poté je pozve dovnitř, představí se jim jako Mikhail a vypráví jim o tom, jak je posledním žijícím členem projektu Dharma.

Ten v této základně (nazvané Flame) měl mít na starosti komunikaci s vnějším světem, jenže ta je od "světelného" výbuchu nedostupná. Vysvětluje jim také, že kromě satelitu existuje ještě pod mořem sonar (kam vede kabel dávno objevený Sayidem) sloužící k navigaci. Díky němu mohli Druzí kdysi najít vor snažící se odplout z ostrova.

Přestože se snaží působit jako ten, kdo nemá s Druhými nic společného, jeho léčka je objevena. Zatímco Locke prozkoumává počítač, kde se po výhře v šachové partii objeví starý známý dr.Candle z instruktážních filmů, aby osvětlil jak se chovat v určitých situacích, v podzemí přepadne Kate další Druhý - je to naše dobrá známá paní Klugh.

V patové situaci, kdy se Mikhailovi podaří zajmout Locka a naopak Kate zajme paní Klugh dojde k přestřelce, kde Mikhail zastřeli paní Klugh "protože zná rozkazy a ví co má dělat". Situace je vyřešena - historie projektu Dharma v laboratoři je jasná, ovšem od přepadení Druhých ztratila stranice svůj původní význam. Locke následně aktivuje v počítači kód proti vniknutí nepřítele (kód 77) a celá stanice exploduje. Naše čtveřice a zajatec Mikhail se podle mapy nalezené v bunkru vydávají hledat pravý tábor Druhých, kde jsou plně vybavené domy.

Na pláži se mezitím Sawyer účastní zápasu v ping-pongu. Vsadí se, že pokud vyhraje, dostane zpátky všechny své "rozebrané" věci. Jenže Hurley ho velice snadno porazí a Sawyer nesmí díky prohře nikomu po celý týden říkat svými typickými přezdívkami.

Původní název dílu: Enter 77