Epizoda 1.12
Záhadný kufřík

Při sbírání ovoce Kate znenadání narazí na Sawyera. Společně se vydávají směrem do neprozkoumané části džungle, když najdou jezero s vodopádem. Začnou se koupat, po několika okamžicích naleznou pod hladinou vody zásadní překvapení – část letadla s několika mrtvolami. A také s kufrem, o který okamžitě projeví zájem Kate a prohlašuje, že je její. Ale protože nemá klíč, nedá se Sawyer přesvědčit a nechá si ho.

Zatímco Locke a Boone mizí každé ráno, aby lépe prozkoumali svůj nový objev - poklop, Sayid se snaží rozluštit papíry, které vzal z úkrytu Francouzky Rousseau. Požádá o pomoc Shannon, která jako jediná francouzsky rozumí, ale jejich společná snaha nikam nevede.

Kate se mezitím snaží získat pro sebe kufřík, nejdříve násilím od Sawyera (ten se marně snaží jej otevřít), a když to nejde, zajde za Jackem a požádá ho o pomoc. Společně potom vykoupou tělo mrtvého šerifa, kterému kufřík patřil, a získají od něj klíč. Protože však Kate stále před Jackem tají obsah kufru, vezme klíč k sobě, a když získá po přemlouvání kufr od Sawyera, otevře ho. Uvnitř se skrývají čtyři zbraně. To ale není to, co Kate chtěla. Z obálky vytáhne model letadélka, které kdysi patřilo muži, jehož milovala, a vezme si ho k sobě.

Zatímco Kate na pláži smutně vzpomíná na svou dávnou lásku, Shannon z papíru rozluští jednu část slov – jedná se o text k písni „Beyond the Sea“, kterou zná ve francouzštině z doby, kdy pobývala v Evropě.

Původní název dílu: Whatever the Case May Be