Epizoda 2.10
Žalm 23

Pan Eko se dozví, že Charlie má sošku panny Marie a donutí jej, aby ho dovedl na místo, kde ji našel. Cestou najdou ve větvích stromu padák a na zemi pan Eko najde mrtvolu kněze, ale není to jeho bratr. Cestou narazí na "příšeru" z ostrova aneb černý dým. Pan Eko neuteče a podívá se příšeře do tváře, kde zahlédne záblesky ze své minulosti. Pak jej Charlie dovede až k letadlu, v němž je tělo jeho bratra. Pan Eko si vezme zpět svůj křížek na řetízku a pověsí si jej na krk. Když se vrátí do tábora, Charlie má sbalené kufry, Claire mu přestává věrit, protože jí neřekl, že v sošce jsou drogy. Vystěhuje jej tedy z jejich obydlí, nechce, aby byl poblíž jejího syna. Pan Eko dá Charliemu u letadla novou sošku za tu, co mu na začátku rozbil. Charlie si ji jde schovat do skrýše, kde, jak se ukáže, jich má již několik z dřívějška.

Michael se snaží trávit co nejvíc času v bunkru, aby mohl "chatovat" s Waltem, bere služby i za ostatní. Walt mu napíše, že je v pořádku a vypadá to, že mu chce napsat, aby přišel pro něj, když Michaela vyruší Jack, který mu chce říct, že s ním soucítí, a že jakmile to bude možné, má v plánu pomoci mu Walta hledat. Locke Michaela na jeho žádost učí střílet.

Kate stříhá uzdravujícímu se Sawyerovi vlasy. Ana-Lucia žijící stranou ostatních má návštěvu - Jin jí přivede představit Sun a přinesou jí rybu. I ostatní ze zadní části letadla se pomalu zapojují do běžného života s ostatními.

Původní název dílu: The 23rd Psalm