Epizoda 1.17
Ztraceni v překladu

Jin a Sun se na ostrově vždy stranili ostatních, Jin také proslul tím, že bych až chorobně žárlivý na svojí manželku, především co se Michaela týče, který naposledy se snažil hádající se pár uklidnil, poté co se Sun koupala přede všemi jen v bikinách. Sun se snaží poté s Michaelem domluvit anglicky, aby se snažil do jejich věcí příliš nezasahovat.

Naopak Sayid, který pomáhá stavět vor, se pomalu, ale jistě sbližuje se Shannon. Vor už je téměř před dokončením, ale jedné noci dojde k požáru a celý vor shoří. Zběsilý Michael má jasného viníka – Jina, který se podle něho hodlal pomstít, že se zastal Sun. Protože nikdo jiné nemá jiné vysvětlení, rozhodnou se všichni Jina dopadnout a hodlají ho lynčovat.

Na poslední chvíli vše zachrání Sun, která dorazí na pláž právě včas. Neví, jak řádění Michaela a ostatní zarazit a tak začne křičet – anglicky. Všichni jsou v šoku, většina z nich o tom, že Sun umí anglicky nevěděla – ze všeho nejvíc je z toho pryč její manžel Jin. Takže přestože ostatní okamžitě Jina pustí, věc mezi manželi se zhorší, Jin nemůže zapomenout své ženě, že mu o své znalosti neřekla.

Zatímco Sayid a Shannon začnou rozvíjet svůj vztah, Michael se hodlá nepřízni osudu postavit a vybudovat nový vor. Velice intenzivně mu začne pomáhat Jin, který se od své manželky zcela distancoval. Zpovzdálí vše nenápadně sleduje malý Walt, jež byl krátce předtím usvědčen Lockem, jako skutečný původce požáru…

Původní název dílu: ...In Translation