Epizoda 2.05
Ztráty a nálezy

Mezi lidmi na pláži řeší Sun nezvyklý problém. Její snubní prsten, v současnosti jediná památka na jejího manžela Jina, se ztratil. Prohledává s pomocí ostatních všechny věci, ale nikdo ho nemůže najít. Celá zoufalá skončí s hledáním se slzami.

Druhá skupina přeživších se vydává na popud Michaela, Sawyera a Jina najít skupinu první. Jde to ale velice těžko, Sawyer je raněn a Michael chce za každou cenu jít do džungle hledat svého syna, Walta. Ana Lucia jako vůdkyně skupiny to odmítá a snaží se skupinu udržet pohromadě a především v naprostém klidu. Jak se ukázalo, zásadní úbytek druhé skupiny nemá na starosti nějaká nemoc, ale Ti druzí, kteří zabili a odtáhli 18 lidí.

Skupina se vydává směrem pláž a vzájemně se seznamuje. Michael se skamarádí s dívkou jménem Libby a najde také společnou řeč s černým hromotlukem jménem Eko, který se po prvotním odporu vydává spolu s ním a Jinem hledat do džungle Walta. Michael se jim ale ztratí, navíc Jin a Eko dostávají nemilou návštěvu - skupina Druhých je těsně v jejich úkrytu mine.

Za chvíli se s Michaelem potkají a přesvědčí ho, ať se vrátí ke skupině, že jen společně se mohou vydat Walta hledat. Všichni tři se potom vracejí za skupinou, která mezitím postupuje směrem k pláži. Na pláži potom dochází k malé radostné události, Sun nachází svůj snubní prsten, omylem jí sklouzl když zahrabávala spolu s Claire nalezenou láhev se vzkazy, o které nyní ví jen ony dvě a Kate.

Původní název dílu: ...And Found