Epizoda 1.14
Zvláštní vlohy

Vztah mezi Lockem a Michaelem se vyhrocuje. Walt se o Locka hodně zajímá, Locke ho na oplátku učí třeba házet noži. Když to Michael uvidí, pohádá se s Lockem a upozorní ho, aby se od Walta držel dál. Locke ho přitom upozorní, že Walt je výjimečný a mělo by s ním být zacházeno jako s dospělým.

Michael se stále marně snaží najít pouto se svým synem, a když se objeví nápad, jak se dostat z ostrova, Michael se ho ihned chytí. Okamžitě začne shánět různé věci z trosek, které by se daly použít na stavbu voru. Locke mezitím Walta požádá, aby respektoval otcovo přání a nestýkal se s ním. Michael je ovšem znovu přistihne a tentokrát vyhrožuje Lockovi smrtí.

Když se jednoho odpoledne Walt spolu s Vincentem ztratí, Michael okamžitě míří za Lockem. Když ho u něj nenajde, společně se vydávají do džungle Walta najít. Walta s Vincentem mezitím napadne lední medvěd a oba se na poslední chvíli schovají v křoví. Na místo dorazí Locke s Michaelem a po nemalém úsilí se jim podaří oba zachránit, Michael při tom těžce poraní útočícího medvěda. Po této záchraně se vztahy mezi Waltem a Michaelem a také Lockem zlepší.

V jeskyni Charlie neodolá těžkému pokušení přečíst si nalezený deník Claire, kde se o sobě dozví docela příjemné věci. Samotné pátrání po Claire nikam nevedlo, jedné noci se však překvapivě Claire sama znovu objeví.

Původní název dílu: Special